Річниця народження Павла Тичини

27 січ. 2016
125 років від дня народження П.Г.Тичини

Перо моє — пісні мережить,
Пісні, що закликають в бій.
Та сила їх — тобі належить,
Тобі, народе любий мій!
Павло Тичина

27 січня 2016 року – 125 років від дня народження П.Г.Тичини (1891-1967), українського поета, громадського діяча

"Тичину важко уложити в рамки одного якогось напрямку чи навіть школи. Він з тих, хто самі творять школи. Поет, мабуть, світового масштабу, Тичина формою глибоко національний , бо зумів у своїй творчості використати все багате попередніх поколінь надбання. Він наче випив увесь чар народної мови і вміє орудувати нею з великим смаком і майстерністю... Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа."
Сергій Єфремов

Шановні читачі!

Запрошуємо вас до бібліотеки відвідати книжкову виставку "Цвіт в моєму серці…", присвячену 125 річниці від дня народження українського поета, громадського діяча П.Г.Тичини.

Павло Григорович Тичина народився 27 (за іншими свідченнями — 23) січня 1891 року в селі Піски на Чернігівщині в родині сільського дяка і вчителя "школи грамоти".
Батько майбутнього поета, Григорій Тимофійович, не був схожий на тих дяків, які вчили дітей по селах. Він мав талант педагога. Годинами сидів маленький Павлусь на печі і слухав, як батько розповідає дітям урок.
Багато казок і пісень знала мати – добра, мила Марія Василівна, яку так любив Павлусь.
Початкову освіту хлопчик здобув у сільській школі. Від своїх однокласників він відрізнявся музичними та вокальними здібностями.

Любов до музики і художнього слова прищепила Павлусеві його учителька – Серафима Миколаївна Морачевська. Оцінивши чудовий голос і слух хлопця, вона порадила батькам віддати Павла в один із монастирських хорів Чернігова.
Подальшу освіту хлопець здобував у Чернігові, де пройшли майже всі його "учнівські роки".
Мав Павло і неабиякий хист до малювання, водночас цікавився театром.
Павло Тичина зі своєю улюбленою вчителькою Серафимою Миколаївною Морачевською, яка викладала у Пісківській земській школі

Початковий період творчості П. Тичини припадає на роки навчання в Чернігівській духовній семінарії. У Чернігові юний поет познайомився з Михайлом Коцюбинським, який назвав Тичину справжнім поетом.
Гортаючи сторінки дитячих поезій Павла Тичини ми ніколи не назвемо їх спадщиною, бо палають вони вічно живим полум’ям любові до рідного краю, народу, в серці з якими пройшов поет півстоліття свого життя.

Читати твори Павла Тичини можна тут