21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лют. 2016

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

РІДНА МОВА
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
Л. Забашта

Рідна мова! Вона неповторна, співуча, мелодійна, бо увібрала в себе шум вічнозелених смерек, гомін полів і морів, запах лугів і трав. Переткана червоною калиною, хрещатим барвінком, вишневим цвітом, запашною рутою-м’ятою.

Видатні українські поети і письменники так висловлювалися про рідну мову:
• Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід.
П.Мирний

• Мова росте і живе разом із душею народу.
І.Франко

• Буду я навчатись мови золотої у трави-веснянки, у гори крутої...
Буду я навчатись мови-блискавиці в плескоті гарячім кованої криці.
А.Малишко

• На слугуванні Україні
Своє життя, свої думки,
Душі буяння, гнів палкий, -
Усе віддати ви повинні.
Яр Славутич

• Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня линеш, рідне слово,
Ти наше диво калинове,
Коханна материнська мово!
Д.Білоус

У світі існує понад 6 тисяч мов. Кожна мова неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша українська мова – державна мова України.

До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці серед учнів початкової школи відбувся конкурс читців поезій "О рідна мово ти моя, як любо ти звучиш!"

До Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2016 року у бібліотеці розгорнуто книжково-журнальну виставку "Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті". До уваги читачів – матеріали періодичних видань, новинки навчальної та науково-популярної літератури, класика художнього твору.

Людина має завжди пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов'язок кожного. Тож збережімо духовний заповіт наших поетів любити свою землю, любити рідне слово!