День народження Т.Г.Шевченка

Незлим тихим словом
Т.Г. Шевченко

Річниця народження Тараса Григоровича Шевченка
09 березня 2016 року – 202 роки від дня народження українського поета, письменника (драматурга, прозаїка), художника (живописця, гравера), громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка.

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість.Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря – Тараса Шевченка.

"Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя".
І.Франко

"Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу".
Максим Рильський

"Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!".
Павло Тичина

"Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення".
Павло Грабовський

"Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись".
Олесь Гончаp

"Світова слава Шевченкова зpостає й шиpиться pазом зі славою його наpоду, pазом із зpостаннямpолі й пpестижу нової, вільної Укpаїни..."
Олесь Гончаp

Шановні читачі! Запрошуємо вас до бібліотеки відвідати книжкову виставку "Мудрість Шевченкового слова".

До дня народження великого Кобзаря у бібліотеці серед учнів 1-11 класів відбувся конкурс читців поезій "Мудрість Шевченкового слова".

Все життя Тараса Шевченка було суцільним випробуванням. Не дожив він до здійснення тих начал, поширенню яких сприяв своїми піснями. Щастя було не для нього: його ждало інше посмертне щастя і слава.

Поклонімось, дорослі і діти,
За натхнення, що в душу лягло,
За Кобзарські вірші і квіти,
За оспіване кожне село.
Поклонімося знову і знову
У весняні ці дні осяйні,
Вічна слава Пророчому слову,
Вічна слава, Тарасе, Тобі!