Сторінка для батьків

...Хай вогнище наше горить, не згасає,
Домашнім теплом всі серця зігріває.
Уся мудрість книг об’єднає родину
У прагненні знань та читання донині!...

Шановні батьки!

Освіта дитини починається з навчання читати і писати. І відбувається це здебільшого в родинному колі. У сім’ї прищеплюються і любов до книг, і отримання задоволення від процесу читання, і звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї.

Дитина вчиться спочатку слухати книгу, потім перегортати сторінки, запам’ятовувати слова, які бачить або чує. Читання дає їй і багато чого іншого: можливість посміятися та поплакати разом, навчитися не розгублюватися в життєвих різноманітних ситуаціях – а це саме те, що кожна дитина повинна вміти.

Ось чому ми, бібліотекарі, звертаємося до Вас, батьків: тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити гарну традицію сімейного читання, тільки Ви станете запорукою успішності ваших дітей, якщо надасте їм можливість долучитися до світових книжкових скарбів, що зберігає бібліотека.

Зробіть шість кроків назустріч книзі!

1. Читайте дитині вголос. Якщо навіть дитина вміє вже читати самостійно, це буде лише на користь.

2. Приділяйте увагу ілюстраціям з книжок: роздивляйтесь їх разом з дитиною.

3. Читайте разом з дитиною вголос по черзі, за ролями. Читайте уривки то веселим, то сумним, то сердитим тоном.

4. Нехай дитина читає перед сном, адже те, що буває в кінці дня, запам'ятовується краще.

5. Читаючи дитині книжку, ставте питання : як би вчинив ти? Який герой тобі подобається? Чому? Розмірковуючи над цими питаннями, дитина краще запам'ятовує прочитане.

6. Обов'язково відвідайте разом з дитиною дитячу бібліотеку вашого мікрорайону. Нехай дитина сама обере собі книжки.

Якщо сталося так, що Ваша дитина не любить читати, але Ви бажаєте, щоб вона виросла всебічно розвиненою людиною, скористайтеся порадами, які можна знайти тут та тут.
Ми впевнені, що вони Вам допоможуть!

Кожна дитина змалечку любить слухати, коли їй читають казки. Саме казка є першою сходинкою у безмежний світ Великого читання. Шановні батьки, разом з дітьми пориньте у чарівний Світ казок, путівником у якому будуть наші поради.

Батькам молодших школярів стане у нагоді ця інформація щодо читання.

Як показує досвід, наші діти мало читають. У сучасному світі, в якому багато інформації, необхідно навчитися швидко читати, щоб сприймати її. В цьому допоможе СКОРОЧИТАННЯ, про важливість якого можна дізнатися тут.

Корисні посилання:

Комплексна інформація про навчання і дозвілля. Чинні навчальні програми, методичні документи. Деякі окремі аспекти навчання. Плани роботи шкіл, атестація. Сценарії проведення свят, вікторин. Зарубіжний досвід. Обмін педагогічним досвідом, обговорення, поради, точки зору. Про історію освіти, навчання та видатних педагогів. Питання ліцензування освітньої діяльності в Україні. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів. Огляди українських педагогічних видань, дайджести, публікації.

Практична допомога вчителям початкових класів та батькаму плануванні роботи з навчання та урізноманітнення вільного часу школяра.

Шановні відвідувачі нашого сайту!
Якщо у Вас є побажання, прохання та рекомендації по наповненню наших сторінок, Ви їх можете залишити за адресою, яка вказана на сторінці Пошта.
Ми постараємося виконати всі Ваші пропозиції та замовлення.