Чорнобиль не має минулого часу

Чи буде квітень, як завжди,
Дарунком весняної здоби,
Чи власним іменем біди
Ми назвемо його - "Чорнобиль"?
Чи, може, викинем його
З календарів своїх, допоки
Нас темний грітиме вогонь
Ще не відкритих ізотопів?
Сумлінна мисль не має меж,
Її спинити годі.
І ти, Чорнобилю, ти теж
Не маєш меж... сьогодні.

Олександр Шарварок

26 квітня 1986 року сталася трагічна подія, яка стосується кожного, - Чорнобильска катастрофа.

У 2021 році виповнилося 35 років від дня цієї трагедії людства.
Четвертий реактор ЧАЕС

Урок-реквієм "Чорнобиль не має минулого часу", присвячений 35-й річниці Чорнобильської трагедії.

Запрошуємо Вас до бібліотеки, де можна прочитати книги про Чорнобильську катастрофу:
І.Ф.Драч. Лист до калини: Поезії, поеми: Для ст. шк. віку (передмова Д.В.Павличка), художник Ю.А.Чеканюк. - К.: Веселка, 1990. - 286 с.: іл.

У поемі "Чорнобильська мадонна", яка вміщена в цій книзі, автор основну увагу приділяє не стільки екологічній катастрофі, скільки людині в умовах цього не баченого в світі страшного лиха і найпекучішим проблемам, які стали перед нею: як жити? як продовжувати рід? як зберегти батьківську землю?
Б.І.Олійник. Поворотний круг: Вірші та поеми.-К.: Молодь, 1989. - 96 с.

У книзі Бориса Олійника "Поворотний Круг" можна прочитати соціально-психологічну поему "Сім", яка присвячена пам'яті і подвигу шести чорнобильських пожежників-героїв та кінорежисера Володимира Шевченка, який знімав фільм про трагедію на ЧАЕС, що сталася 26 квітня 1986 року. Поет закликає людей зупинитися у своєму безумстві, припинити збройне протистояння і всі сили кинути на порятунок Землі.
Л.А.Вірина.Тієї вогняної ночі: Чорнобильська сповідь. Післяслово В.Бердова.-К.: Молодь, 1989. -  192 с.: фотоіл.

У книзі розповідається про лейтенанта пожежної частини Володимира Правика, якому за подвиг під час ліквідації аварії на ЧАЕС посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Чернобыльский репортаж. Фотоальбом. - 1988 г.

В книге помещены текст и комментарии к фото о событиях в Чернобыле А.Покровского, специальная фотосьемка И.Ф.Костина, записки писателя В.Яворовского.
Чернобыль. Дни испытаний: Книга свидетельств. Стихи, очерки, рассказы, отрывки из романов и повестей, интервью. Составитель В.Г.Шкода. - К.: Рад. писат., 1988. - 509 с.

Эта книга - сборник документальных, публицистических и художественных произведений писателей и журналистов о тяжелых последствиях аварии на ЧАЭС. Также размещены интервью с учеными о перспективе развития атомной энергетики.
Мій біль - Чорнобиль. 1986-2006. Скорбота. Час. Надія: Твори учнів харківських шкіл. Упорядники Г.А.Мінаєва, К.Р.Гареєв.-Харків: Septima, 2005. - 216 с.

Ця збірка присвячена 20 річниці Чорнобильської катастрофи, містить найкращі прозові та віршовані твори учнів шкіл міста Харкова, які стали лауреатами конкурсу "Мій біль - Чорнобиль" у 2002-2006 роках.
Л.А.Ковалевская. Чернобыльский дневник (1986-1987 гг.): Заметки публициста. - К.: Радянський письменник, 1990. - 215 с.

В этой пронзительной книге - свидетельства очевидца аварии на Чернобыльской АЭС в 1986 году, ее моральных, социальных последствий. Автор, впервые ударивший в набат еще до трагической катастрофы, анализирует различные аспекты функционирования атомной энергетики в республике.

Малюнки дітей "Пам'ятаймо про Чорнобиль"